Kapak Konusu

 
   
 

Çarpıcı değişimYeni Civic tepeden tırnağa yenilenmiş kalkanıyla savaşa hazır; ancak bu sınıfta kral olmak için daha fazlası gerekebilir. Bakalım yeni Civic’te göz alıcı hatların ötesinde neler var?

Yeni Civic’ten en çok etkilendiğiniz anlar, onu ilk kez gördüğünüz ve kullandığınız dakikalar olacak. Yanlış anlamayın; yeni Civic’in iştah kabartan görünümünün altında leziz bir karışımın olmadığını söylemiyoruz. Ancak otomobil birlikte olduğunuz ilk anda sizi etkilemeyi başarıyor.

Bol miktarda zarif dokunuş, kontrollerin kalitesi ve ince düşünülmüş detaylar, Civic’in C segmentinde bir otomobil olduğunu hatırladığınızda daha büyük bir anlam kazanıyor. C segmenti belki de markalar arasındaki epik savaşta enşiddetli çatışmaların yaşandığı cephe, buna rağmen modeller çoğu zaman sıkıcı olmaktan kurtulamıyor. Hangisinin sıradışı olduğunu iddia edebilirsiniz? Bu sınıfta sadece Citroën C4 tasarımıyla diğerlerinden farklı bir çizgide ama o bile yeni Civic’in yanında sönük kalmaya mahkûm. Honda bunun için alkışı hak ediyor. Ancak farklı görüşler de yok değil. Gözlerini yeni Civic’in coupe’vari hatlarından ve sürücü odaklı kokpitinden alamayanlar olduğu gibi yeni vücut oranlarını, neredeyse tamamen camla kaplanmış burnunu ve 80’lerin tekno havasını veren görünümünü yadırgayanlar da var.

Yazının tamamını Autocar'ın bu ay yayınlanan sayısında okuyabilirsiniz.
30.11.2005 15:23:33

   
 

AUTOCAR Dergisi , Turk Medya Magazin tarafından yayınlanmaktadır.